MSD Naším poslaním je priniesť vám to nejlepšie z medicíny
KontaktMSD vo svete
   
Pracovníci v zdravotníctve MSD Home Pre Pacientov O MSD
Buďte informovaný
Pošlite e-mailom

 

ĽUDSKÝ PAPILOMAVÍRUS

Vitajte na našom online zdroji informácií o rakovine krčka maternice a iných ochoreniach spojených s ľudským papilomavírusom (HPV).

You need to have the latest flash player installed to view this content

Rakovinu krčka maternice prevažne spôsobujú niektoré typy vírusu, ktorý sa nazýva ľudský papilomavírus (HPV). HPV je bežný vírus, ktorý postihuje ženy aj mužov. Existuje viac ako 100 typov HPV, ktoré môžu postihnúť rôzne časti organizmu.  Väčšina typov je relatívne neškodná- ako sú typy, ktoré spôsobujú bežné bradavice na rukách a chodidlách. Niektoré typy HPV môžu napadnúť oblasť genitálií a môžu viesť k rakovine krčka maternice, abnormálnym bunkám krčka maternice a genitálnym bradaviciam. Je dôležité vedieť o HPV všetko, čo môžete, aby ste dokázali pomôcť zabrániť týmto ochoreniam. Pre ďalšie informácie pravidelne kontrolujte túto stránku.
Čo je rakovina krčka maternice?
Rakovina krčka maternice je abnormálny rast buniek krčka maternice (spodnej časti maternice resp. uteru). Takmer všetky prípady rakoviny krčka maternice začínajú infikovaním sa ľudským papilomavírusom(HPV).
Čo je ľudský papilomavírus (HPV)?
Ľudský papilomavírus (HPV) je bežný vírus. Niektoré typy HPV spôsobujú rakovinu krčka materniceHPV môže byť tiež príčinou abnormálnych buniek krčka maternice a genitálnych bradavíc.

 
View referencesReferencie PrintVerzia pre tlač Pošli e-mailomPošli e-mailom

Táto webová stránka je určená pre obyvateľov Slovenska.

Ochrana osobných údajov Podmienky používania Copyright @ 2006 MERCK & CO., INC. Merck & Co., Inc.